7 důvodů proč se účastnit vzdělávacích konferencí?

V dnešní online době se mnoho obchodníků snaží své produkty co nejvíce přizpůsobit internetu. Dnes je už běžné, že na internetu najdete vzdělávací programy, elektronické knihy, zajímavé články, testy, videoprogramy či audioprogramy. Svět se díky internetu prostě změnil. A nejen ten obchodní.

Lidé se domnívají, že internet jim dá vše. Že jim pomůže najít lásku, vydělat peníze, zlepšit své zdraví, zkvalitnit vztahy, překonávat problémy, naučit se nové věci a mnoho dalšího. Z velké části je to pravda.

Týká se to však i online programů, videoprogramů, živých vysílání a dalších vzdělávacích materiálů? Často se totiž potýkáme s tím, že se lidé domnívají, že živé konference jsou dnes již přežitek, protože vše je online. Je to však pravda? Udělejte si svůj názor.

Níže uvádíme 7 důvodů, v čem jsou živé konference, oproti online programům, výjimečné.

1) NETWORKING

Na živé konferenci nejste sami. Potkáte zde nové lidi se stejnými zájmy. Tyto kontakty pak můžete přetavit v dlouhodobé přátelství nebo obchodní partnerství. Noví lidé vám můžou dát více podnětů ke změně a více inspirace. NIC není lepší než osobní setkání.

2) ENERGIE

Každá živá akce je plná zájemců o úspěch. Plná lidí, kteří jdou svému úspěchu naproti a právě proto jsou přítomni. A proč? Jelikož moc dobře vědí, že energie, která se nezastavitelně šíří konferenční místností je nekonečná a doslova nakažlivá. Tato energie vás napumpuje a přiblíží k rozhodnutí více, než když sedíte sami doma a hledíte do monitoru počítače. Živá energie je cítit ve vzduchu, smíšená touha po radách k nezaplacení, které vám mohou naprosto otočit život. Nezapomeňte, že tato energie ve vás nikdy neumře a díky tomu si ji kdykoliv znovu můžete připomenout a vcítit se do toho dne a jistého okamžiku. Proto se také říká - Osobní zkušenost je k nezaplacení.

3) ZAPOJÍTE VÍCE SMYSLŮ

Výhoda živých konferencí je ta, že ji vnímáte pomocí všech svých smyslů, které vás dokážou nakopnout ke změně a ke skutečně pevnému závazku. Když jste přímo na konferenci, tak cítíte vůni konferenční místnosti, slyšíte hlas řečníka z mikrofonu a šum lidí v celé místnosti, vidíte pohyb lidí před vámi, jejich kývaní hlavami na znak souhlasu a na podiu vidíte řečníka, který je plný energie a snaží se odevzdat vše co je v něm. Cítíte pohodlnost židle na které sedíte a měkkost koberce v přednáškové místnosti. Hmatatelně cítíte, jak držíte v ruce pero a svůj poznámkový blok a tak jako všichni si poctivě děláte poznámky. Je to nové, a proto se vám to lehce zapíše do paměti. Lepší, než když jste doma a cítíte známé vůně domova, které ve vás nedokážou vzbudit nové pocity. Co říkáte?

4) SETKÁNÍ S ŘEČNÍKY

Můžete se seznámit přímo a osobně s přednášejícími na konferenci nebo se vyfotit s hlavním řečníkem. Můžete si od něj nechat podepsat knihu a vnímat jeho energii, která je rozhodně intenzivnější než když se na něj díváte přes obrazovku svého monitoru.

5) PŘÍMÉ ZAPOJENÍ

Mnoho řečníků jenom nepřednáší, ale účastníky konference aktivně do své řeči zapojují. Nic nedokáže nahradit ten pocit, když stojíte na podiu před celým publikem a na vlastní kůži testujete techniky, které se řečník snaží účastníkům představit. Také je pravda, že interaktivní přednášky jsou extrémně důležité pro výstup z naší komfortní zóny a důležité pro nová neuronová spojení, což zapříčiňuje, že změna a přímé zapojení technik, které vám řečník na konferenci odevzdal, dokážete lehce aplikovat do svého života. To přes online-program nedokážete. Ne s takovou mírou úspěšnosti.

6) HMATATELNÉ BONUSY

Z většiny konferencí si odnášíte hmatatelné bonusy jako jsou třeba knihy, letáky, pásky na ruku, CD, DVD, propisky, pracovní sešity a jiné dárky, které můžete užívat i dlouze po skončení konference. Na první pohled nic zvláštního. Když se však na to podíváme z blízka, tak si uvědomíme, že právě tyto “připomínkové předměty” v nás opět vyvolávají pocity, které jsme zažili přímo na konferenci a obnovují naši motivaci a upevňují naše rozhodnutí.

7) ZÓNA KOMFORTU

Už jen samotná účast na živé konferenci je výstup ze své zóny komfortu. Je lehké sedět doma před počítačem, zaplatit si kartou onlineprogram a sledovat videa, při pití své kávy, při známých zvucích, přičemž se nemusíte ani postavit ze židle. Komfortní? To rozhodně. Účinné? Zřídkakdy dlouhodobě. Účastí na konferenci vystoupíte ze své zóny komfortu a jak určitě víte - úspěch se skrývá právě za naší zónou komfortu. Proto je potřeba co možná nejvíce z ní vystupovat a nedat si příležitost k tomu byt v ní moc dlouho.

PODTRŽENO, SEČTENO

Živé konference jsou pro náš rozvoj nepostradatelné a jsou v mnoha ohledech lepší a účinnější, než jakékoliv jiné online náhražky. Tím samozřejmě nechceme hanit online vzdělávání, naopak je to skvělý doplněk.

Ze živých konferencí se naučíme více, a více si z nich taky odneseme. Teď už si jen vybrat tu svojí konferenci a plnou parou vpřed za novými dobrodružstvími a rozhodnutími.